K. Paralik Metal İşleri Arabuild 2016 Fuarına Katıldı

İsrail saldırıları sonucu binlerce binanın yıkıldığı Gazze’nin yeniden imarı için düzenlenen Arabuild 2016’ya dünya çapından birçok kuruluş ve firma katıldı.

Arabuild 2016’ya Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) da destek veren kuruluşlar arasında yer aldı. Bu amaçla odamız üyesi 4 firma stant açarak ürün sergiledi.

Filistin, Eylül 2014’te Kahire’de düzenlenen ‘Gazze’yi Yeniden İmar Konferansı’nda, İsrail saldırıları ile binlerce binanın yıkıldığı Gazze’nin yeniden imarı için 50 ülkenin taahhüt ettiği 5.4 milyar doların bölgenin yeniden inşasında kullanılması için harekete geçiyor.

Gazze bağışları için Dünya Bankası’nda açılan hesapta Mayıs 2015 itibariyle 5.4 milyar doların yüzde 27’si tahsil edildi. Filistin, bölgenin inşa sürecini başlatmak için ilk somut adımı atarak 3-6 Nisan 2016 tarihleri arasında Ürdün’ün başkenti Amman’da bir fuar organize etti. Ürdün İmar ve İskan Bakanlığı ve Filistin Ekonomi Bakanlığı katkısı ile düzenlenen Arabuild EXPO 2016-İnşaat Teknolojileri ve Yapı Malzemleri Fuarı’na Gazze’nin yeniden inşaası için ihtiyaç duyulacak ürün ve hizmetleri sunan firmalar katıldı.

Açılışı Ürdün İmar ve İskan Bakanı Sami Halaseh tarafından 3 Nisan’da Başkent Amman’da bulunan Al Hussein Youth City’de yapılan fuar 4 gün boyunca saat 15.00- 22.00 saatleri arasında ziyaret edildi.

KTSO organizasyonunda yer alan firmalarımız boya ve yapı kimyasalları, mermer ve dekorasyon malzemeleri, tuğla ve parke taşları, güneş enerjili su ısıtma sistemlerini sergiledi.

Fuara katılan firmalarımız ise şöyle: K.Paralik Metal İşleri, Gürdağ Ticaret ve Sanayi Ltd., Hasan Onalt Sanayi Ltd. ile Decomar Mermer ve Granit Sanayi Ltd.