Firma 1951 yılında küçük bir demirci atölyesi olarak operasyonlarına başlamış sonra metal kutu tesisine dönüşmüştür. Firma daha sonra üretim hatlarını ve hizmetlerini genişleterek şimdiki yerine taşınmıştır.

Ana üretim tesisi ve satış ofisi Lefkoşa’dadır. Firmamızın müşteri profili inşaat firmalarından emlak komisyoncularına, turizm sektör girişimcilerinden iş merkezlerine ve kişilere kadar çeşitlilik göstermektedir.

Firmamızın temel rekabet avantajı 50 yıllık süreyi aşkın bir süredir müşterilerinin belirgin ihtiyaçlarına ve mevcut altyapının sağladıklarına uygun olarak güneş enerjisi sistemleri üretiminde kazanmış olduğu ‘know-how’, bilgi ve beceridir. Firmamız sadece güneş enerjisi sistemleri, su depolama tankları veya konteynerlerin üretim satışını gerçekleştirmemekte, ama aynı zamanda ürünler, sistem kurulumları, mevcut temel ve altyapının değerlendirilmesi, sistem geliştirme ve tasarımı, operasyon, bakım ve güvenlik konularında da danışmanlık sağlamaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanı'ından Mesaj


Güneş enerjisi sektör lideri olarak, 2000’li yıllarda firmamız güneş enerjisi sistemlerinin verimliliğini ve kapasitesini geliştirmek, ürünlerini çeşitlendirmek için devamlı olarak yeni teknolojilere yatırım yapmaktadır.

Su depolama tankları, geniş konteynerler ve diğer ürünler SAF polietilen hammaddeden üretilmektedir. Gıda kodeksine uygun, el değmemiş hammaddeyi Orta Doğu ve Avrupa’dan ithal etmekte ve yerel pazarda satılmakta olan geri dönüştürülmüş hammaddeyi kullanmamaktayız.

Bugün yüksek verimli güneş enerji sistemlerini az bulunur bir izolasyon teknolojisi ile üretmekteyiz.

Firmamız yüksek verimli kapalı sistem güneş kolektörü / güneş paneli ve yüksek kalite yalıtımlı sıcak su kazanlarını ihraç etmektedir.

Pazardaki lider konumunu devam ettirmek için Kemal Parlaik Metal İşleri Ltd. sosyal sorumluluk yaklaşımı geliştirmekte ve temel yetkinliklerini güçlendirmektedir. Kaliteli hizmet ve ürün sağlama konusundaki bağlılığı, firmanın, yeni teknoloji ve sistemlere yenilikçi bir yaklaşım, çevresel ve sosyal değerlere korumacı bir yaklaşım benimsemesine olanak sağlamıştır.

Yüksek performanslı güneş enerjisi su ısıtma sistemlerinin üretim ve satışına ek olarak, firmamız yüksek verimli kapalı sistem kolektörleri ve sıcak su kazanları (boylerler) ihracatını gerçekleştirmekte ve bu tip sistemlerin kurulum ve bakımını da yapmaktadır. Geniş hacimli polietilen su depolama tankları üretimi yapmaktayız. 2010 yılında, su sağlama ve sirkülasyon, arıtım ve filtrasyon, kurulum ve bakım olarak hizmetlerimizi genişlettik. Su filtrasyon ve atıksu arıtma sistemleri ithalat ve satışını yapmakta, bu konularda da belirgin ihtiyaçlara yönelik uzman görüş bildirip, çözümlere ilişkin danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Belirgin ihtiyaca uyarlanmış çözümlemelerimiz aşağıdakilerle sınırlı kalmamak kaydı ile şunları içerir; Geniş kapsamlı güneş enerjisinden su ısıtma sistemleri ; Kendi üretimimiz metal yapı iskelesi üzerine veya çelik mertek ve çerçeve üzerine panel çatı ve cephe tutturularak ambar ve geniş binaların inşaası; Güneş enerjisinden su ısıtma sistemleri ile uyumlu ısı pompası ile iç mekan ısıtma soğutma sistemleri; su ve atıksu arıtımı.

Kemal Paralik Metal İşleri Ltd. ISO 9001 sertifikalıdır. Üretim tesisimiz Avrupa standartlarındadır. Üretimden satış, kurulum ve danışmanlığa yüksek verimlilikte operasyonları gerçekleştirmekte ve yüksek kalitede hizmet sunmaktayız.

Kemal Paralik Metal İşleri Ltd. ekonomik gelişimi başarmak için gerekli adımları atarak, çevre koruma ve doğal kaynakların sürdürülebilir tüketimi tutundurmak ve yaygınlaştırmak için uluslararası en iyi teknikleri benimsemeyi taahhüt etmiştir.

Firma çevre politikası 2008 yılında geliştirilmiş ve sektör bazlı girişimleri ve sivil toplum organizasyonları ile iş birliği ile çevre koruma, çevre korumayı teşvik, çevreyi ekonomi, ahlaki değerler ve toplum ile uzlaştırma konularını içermektedir.

Her sene firmamız (1) toplum çevre bilincini geliştirmek, (2) eğitimsel amaçlar için insiyatif üstlenmek, (3) tartışma platformları yaratarak diğer paydaşlarla iş birliğine girmek (4) kamu özel sektör ortaklıklarında yer almak amacı ile projelerde yer almakta ve herhangi bir eylemin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya çalışmaktadır.

İletişim

  • Adres: Sanayi Bölgesi, 1 Cad., No:13, PK 808, Lefkoşa, Mersin 10 Turkey

  • Telefon: +90 392 225 2988 | +90 392 225 5154 | 444 DEPO (3376)

  • Faks: +90 392 225 3278

  • E-posta: info@paralikgroup.com

Bizi Takip Edin