KKTC’nin Yerli Firması Paralik Boyler ve Güneş Paneli İhracatı Yapıyor

1951 senesinde metal işleme atölyesi olarak faaliyetlerine başlayarak ilerleyen, yaptığı yatırımlar ile üretim hatlarını genişletip, güneş enerjisi sistemleri üretim tesisini dünya standartlarına taşıyan Kemal Paralik Metal İşleri Ltd. bir ilki başararak tüm ambargolara rağmen su ısıtma için güneş enerjisi sistemleri ürünlerini yurt dışına ihraç etmeyi başardı.

Paralik Şirketi 2016 İhracata Başlayarak Üretiminin Yüzde 15’ini İhraç Ediyor

Kemal Paralik Metal İşleri Ltd. kendi ürettiği ürünleri Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihraç ediyor. Şirket, üretiminin yaklaşık yüzde 15’ini yurt dışı pazarlarına gönderiyor.

Belli standart üretimin yanında, özel üretimlerle de pazara özel ürünler ve sistemler geliştirip üretiyor ve yurt dışı pazarlardaki yerini güçlendirme yönünde de aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

Gerçekleştirdiği seri üretimler sonucunda yarattığı istihdam ve katma değerle ülke ekonomisine katkıda bulunan Paralik, halkımıza yerli ürünleri tercih etmeleri yönünde çağrıda bulunuyor. ‘Üretmeyen toplumlar yok olmaya mahkumdurlar’ ilkesini benimseyen şirket, üretim hatlarının genişletilmesi ve geliştirilmesi yönündeki yatırımlarına da devam ediyor.

Termosifon sektörüne yatırım yapan, alt yapısını bu uğurda güçlendiren ve yeni teknolojileri ülkemize getiren Paralik, ülkemize ithalatı gerçekleşmekte olan düşük maliyetli ve düşük kaliteli güneş paneli ve boyler ürünleri ile rekabet içerisindedir.

Ülkemizde ürün kalitesinin ve standardının artması, sanayimizin gelişmesi için yerli ürünleri tercih edilmesi şarttır.